Deutsche Rechtssprache/ Niemiecki prawniczy

Podręcznik „Deutsche Rechssprache” powstał głównie z myślą o osobach, które władają językiem niemieckim na poziomie B2. Materiał obejmujący specjalistyczną terminologię z kluczowych dziedzin prawa bazuje na autentycznych przepisach prawnych.

 

Książka składa się z 18 rozdziałów. Każdy z nich rozpoczyna się tekstem odnoszącym się do danej gałęzi prawa i uczy słownictwa charakterystycznego dla danego zagadnienia. W dalszej części pojawiają się ćwiczenia utrwalające specjalistyczną terminologię,  które w dużej mierze bazują na autentycznych przepisach prawnych.

 

Wszystkie zamieszczone w podręczniku ćwiczenia są efektem mojego niemal dziesięcioletniego doświadczenia dydaktycznego w zakresie nauczania prawniczego języka niemieckiego. Zostały wypróbowane i sprawdzone na licznej grupie słuchaczy – prawników i osób przygotowujących się do egzaminu na tłumacza przysięgłego – podczas wielu edycji autorskich kursów.

 

Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2020

Cena: 149,00 PLN

Niemieckie słownictwo prawnicze od A do Z (2. wydanie)

Jest to już drugie wydanie tego podręcznika. Publikacja zawiera terminologię prawniczą z zakresu prawa cywilnego, karnego, handlowego i administracyjnego. Książka jest przeznaczona dla studentów germanistyki i prawa oraz dla prawników i tłumaczy. Stanowi niezbędną pomoc w rozszerzeniu specjalistycznego słownictwa prawniczego. Dzięki znajdującemu się na końcu kluczowi, książka może być stosowana do samodzielnej nauki.

 

Wydawnictwo de-Iure-pl, Berlin 2019

Cena: 59,99 PLN

Niemieckie słownictwo prawnicze od A do Z

Pierwsze wydanie podręcznika dla studentów prawa, kierunków filologicznych i osób przygotowujących się do egzaminu na tłumacza przysięgłego. Zawiera ćwiczenia  przybliżające specjalistyczne słownictwo prawne z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, karnego, konstytucyjnego, administracyjnego oraz prawa pracy.

 

Wydawnictwo de-Iure-pl, Regensburg 2013

Nakład wyczerpany

Prawo energetyczne - tłumaczenie polskiej ustawy na j.niemiecki

„Prawo energetyczne z wprowadzeniem”, to wydanie zawierające tekst polskiej ustawy oraz jej tłumaczenie na język niemiecki. Tekst ustawy obejmuje stan prawny na sierpień 2014.

 

Wydawnictwo de-Iure-pl, Regensburg 2014

Cena: 149,99 PLN