Nasze zajęcia

Nasze kursy to jedyny w swoim rodzaju trening językowy, wypróbowany ale i w pełni dopasowany do poziomu Słuchaczy. Wszystkie zajęcia są „szyte na miarę”, a dobór materiałów dydaktycznych i punktu ciężkości zajęć odbywa się indywidualnie, w zależności od potrzeb Słuchaczy.

Podstawą pracy na zajęciach są nie tylko podręczniki, ale i szeroka gama materiałów autentycznych: artykuły z niemieckojęzycznej prasy, nagrania audio i video, przygotowane karty pracy i glosariusze, które są również udostępniane w formie na aplikacji mobilnej.

Jak pracujemy na zajęciach?

Każde zajęcia poświęcone są jednemu konkretnemu zagadnieniu i na każdych zajęciach wprowadzony jest zostaje nowy materiał i słownictwo. Materiały szkoleniowe maję bardzo urozmaiconą formę, a wprowadzony materiał powtarzamy i utrwalamy w różnoraki sposób, m.in.:

  • oglądamy krótkie filmy, słuchamy nagrań audio,

  • uczymy się praktycznych zwrotów i wyrażeń,

  • pracujemy z tekstami z niemieckich czasopism i książek,

  • symulujemy różne sytuacje, które mogą się przydarzyć podczas pracy,

  • piszemy krótkie pisma,

  • gramy i bawimy się

Nasze plusy:

Wąska specjalizacja

Uczymy tylko języka niemieckiego i skupiamy się na efektywności tylko w ramach tego języka.

 

Własne, autorskie materiały

Pracujemy z własnymi, autorskimi materiałami, które zostały przygotowane na podstawie kilkuletniego doświadczenia w prowadzeniu zajęć z języka niemieckiego.

 

Kompetentna kadra lektorska

Zajęcia prowadzone są przez Właścicielkę Szkoły lub wyselekcjonowanych lektorów posiadających odpowiednie doświadczenie językowe.

 

Precyzyjny cel

Naszym głównym celem jest wyposażenie Słuchaczy w takie kompetencje i umiejętności, które bez problemu pozwolą im zrozumieć pisany język niemiecki, płynnie się komunikować ustnie, jak również zainteresować ich samym językiem jak i kulturą Niemiec.