Barbara Kaczmarek - trener j.niemieckiego, metodyk

Pasjonatka języka niemieckiego i kultury niemieckiej już od czasów licealnych, kiedy to wyjechała na swoją pierwszą w życiu wycieczkę do Berlina. Potem były studia w Dreźnie, Gießen, stypendia kilku niemieckich instytucji, studia podyplomowe w Szkole Tłumaczy UAM i Szkole Prawa Niemieckiego, w międzyczasie uzyskała uprawnienia tłumacza przysięgłego.

Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia w zakresie języka niemieckiego (w tym specjalistycznego) dla kancelarii prawnych, zarządów, wyższej kadry menadżerskiej, firm, instytucji, stowarzyszeń tłumaczy. 

Odbyła liczne szkolenia z zakresu dydaktyki języka niemieckiego, ale i prawa, finansów i ekonomii w Niemczech. Pracowała również jako tłumacz w międzynarodowej kancelarii prawnej w Berlinie. Dzięki temu posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego w obu krajach. Autorka kilku książek dotyczących niemieckiego prawniczego.

Propagatorka hasła „Englisch ist ein Muss, doch Deutsch ist dein Plus”  – uważa, że właśnie znajomość niemieckiego może okazać się tym decydującym plusem na rynku pracy.

W wolnym czasie gotuje, podróżuje, biega, czyta książki, uprawia jogę, a zimą regularnie morsuje.